Ultrascan in news

Ultrascan AGI / In news

Velký rok „nigerijských podvodů“

Securityworld  - Holandská společnost UltraScan zveřejnila výsledky své studie popisující vývoj v oblasti „nigerijských podvodů“, tedy takových, kdy naivní oběť pošle nějaké peníze nebo prozradí přístupové informace ke svému účtu či kartě v naději, že na základě slibované transakce získá větší částku.

UltraScan odhaduje, že oběti ztratily tímto způsobem v loňském roce 9,3 miliard dolarů. Za rok 2008 to údajně bylo 6,3 miliard dolarů, tedy meziroční nárůst o téměř polovinu. UltraScan svá čísla získal na základě dat sesbíraných v 152 zemích. Mělo jít o dosud vůbec nejhorší rok. Příčinou tohoto vývoje má být hlavně fakt, že až dosud se organizované gangy provozující tyto podvody soustředily především na USA a západní Evropu, teď jsou ale stále aktivnější také v Indii, Číně, Indonésii, Malajsii a v Thajsku (nejvíce škod utrpěli loni lidé v USA, Velké Británii a na třetím místě je Čína). Přitom takto sesbíraná čísla mohou odrážet pouze incidenty, o nichž oběti informovaly policii, skutečné ztráty jsou tedy ještě podstatně vyšší.

Celá řada těchto skupin pochází opravdu z Nigérie, příslušné e-maily ale často rozesílají i jejich „partneři“ v cílové zemi. Tato kriminalita je spojená s dalšími podvodnými aktivitami, pochopitelně především praním špinavých peněz, ale i výrobou falešných bankovek nebo cenných papírů.

ULTRASCAN RESEARCH SERVICES
Subsidiaries of international research organization with over 3280 experts in 69 countries

Ultrascan Research

ULTRASCAN RESEARCH

Examples of case research into various topics and alerts from the Ultrascan group and associates

Ultrascan Humint

ULTRASCAN HUMINT

Ultrascan HUMINT have primary sources, extensive experience with identifying, locating, mapping, monitoring, analysing and predicting perpetrators of money laundering and the planning, funding, communications and support of terrorism.

Ultrascan FIU

ULTRASCAN FIU

Ultrascan FIU Financial Intelligence Unit - A mixture of intelligence gathering, investigations, reputational risk mitigation and Innovative Technology in line of objectives. Focused on external information and stakeholder engagement, to detect exposure to financial crime risk.

Ultrascan Interactive Research Intelligence and Analysis BRAINS

ULTRASCAN BRAINS

Intelligence and Analysis. Wander Around in our Detailed Global Interactive Research - Criminal and financial relationships visualized - Non-linear - visualizes knowledge like you've never seen before - AML KYC FIU - Business Solutions - Innovative Technology